De "Beker van Antwerpen" wordt georganiseerd door de provinciale voetbalbond. Bij de
heren zijn er
zes groepen. De clubs spelen elk vier bekerwedstrijden in de poulefase.
De datums: de zaterdagen 4, 11, 18 en 25 augustus 2018.
De clubs worden, voorafgaand aan de lottrekking, verdeeld in een groep met 1e en 2e provincialers in twee reeksen, en een groep met 3e en 4e provincialers in vier reeksen.
- De lottrekking gebeurt ook binnen die groepen, zodat clubs uit 1e en 2e provinciale in de poulefase enkel tegen andere clubs uit die afdelingen kunnen uitkomen.
- Hetzelfde principe geldt ook bij de lottrekking binnen de groep van 3e en 4e provincialers, die dus ook in de poulefase enkel tegen elkaar zullen spelen.
- Er wordt bij de lottrekkingen ook geprobeerd om (in de poulefase) BVA-wedstrijden tussen clubs uit dezelfde reeks (van de nieuwe reguliere competitie) te vermijden.
LET OP !!! Ter attentie van de clubs: een speler is geschorst als hij in het tornooi om de "Beker van Antwerpen" TWEE gele kaarten heeft gekregen, in tegenstelling tot drie in de gewone competitie.
Verder ook dit nog: in de Bekerwedstrijden van de BVA zijn er VIER vervangingen toegestaan.
De eerste 4 gerangschikte ploegen van de groepen 1 en 2, en de eerste 2 gerangschikte ploegen van de groepen 3 tot en met 6, kwalificeren zich voor de achtste finales.
Het klassement van de zes groepen kan u ook zien op de verzamelpagina
Provinciale Klassementen.
Dit zijn de ploegen die zich plaatsten (klik op de groepsnaam voor het klassement):
-
FC De Kempen A, FC Mariekerke, KSV Schriek en Berg en Dal in
groep 1.
-
Witgoor Dessel, KFC Sint Job, RVC Hoboken en KFC Kontich A in
groep 2.
-
Loenhout SK en KVNA Wortel in
groep 3.
-
Zandvliet Sport en Putte SK in
groep 4.
-
KFCV Wintam en Schelle Sport in
groep 5.
-
Zandhovense SK en Excelsior Bouwel in
groep 6.
!! Deze 20 ploegen komen uit in de eerste ronde van de "Croky Cup" op
zaterdag 28 en zondag 29 juli.
De clubs die zich kwalificeren voor de tweede of een volgende ronde van de "Croky Cup" spelen hun volgende BVA-wedstrijd op de volgende
woensdag.
K Merksplas SK zag af van deelname aan de Croky Cup. Excelsior Puurs was daarvoor ook geplaatst, maar door het ontslag van de club verdwijnt ook die plaats.
Zwaluwen Olmen en 's Gravenwezel-Schilde A nemen die twee plaatsen in op basis van het eindklassement in hun groep.
Dit zijn de 20 provinciale deelnemers aan de Croky Cup (verder hieronder vermeld met *):
FC Mariekerke, VC Herentals, K Retie SK, Lentezon Beerse,
KFC Kontich A, KFC Putte A,
Ekeren FC, Rapid Leest,
Rauw Sport, Wezel Sport, Sint Dimpna A, KFC Lille,
Berg en Dal, FC De Kempen TL A, Excelsior Bouwel, Berlaar Heikant,
KSV Schriek,
Witgoor Dessel, Zwaluwen Olmen en ’s Gravenwezel Schilde A.
Zie ook de
criteria voor plaatsing verder op deze pagina.
Berlaar Heikant *, FC Mariekerke *, VC Herentals *, FC Oppuurs, KSV Schriek *, FC De Kempen TL A *,
Berg en Dal *, KSK Branddonk,
Verbroedering Zwijndrecht, KFC Broechem, Groen Rood Katelijne,
Sporting Burcht, Willebroekse SV, Sporting Tisselt, 's Gravenwezel-Schilde A *, K Kalmthout SK,
KFC Beekhoek, FC Arendonk Sport, KFC Antonia A, KFC Herselt, FC Wezel Sport *,
SAV Sint Dimpna A *, Minderhout VV en OG Vorselaar.
Voor het wedstrijdschema, klik naar de aparte pagina
groep 1.
KFC Kontich A *, KFC Lille *, Witgoor Dessel *, KFC Wuustwezel, Rochus Deurne, KFCE Zoersel,
KVV Duffel, KFC Sint-Job,
Verbroedering Balen, White Star Schorvoort, Zwaluwen Olmen *,
KSK Weelde, K Merksplas SK, KFC Bevel, K Retie SK *, Vlimmeren Sport,
FC Turk Sport, FC Ekeren *,
KFC Walem, RVC Hoboken, KFC Brasschaat, KFC Ranst A, KV Bonheiden en Rapid Leest *.
Voor het wedstrijdschema, klik naar de aparte pagina
groep 2.
KSK Oosthoven, Lentezon Beerse *, Loenhout SK, KFC Meer, KSV Oud-Turnhout, KFC St-M. Halle,
Horendonk FC, KFC Nieuwmoer,
KSK Kasterlee, KFC Wechelderzande, KV Westmalle, FC Zwaneven,
FC Sint Jozef, KFC Antonia B, KVNA Wortel, Olympic Essen,
KSV Wildert, KVC Oostmalle,
K Achterbroek VV, KSOC Maria-ter-Heide, K Gooreind VV, KFC Meerle, KFC Turnhout B, KFC Flandria,
KFC Poppel, KVV Dosko, K Heibos SV, FC De Kempen TL B, MLK Lichtaart, HIH Turnhout, KFC Sint Lenaarts B, K Brecht SK,
FC Gierle en Excelsior Essen.
Voor het wedstrijdschema, klik naar de aparte pagina
groep 3.
Excelsior Kaart, City Pirates B, K Hove Sport, K Boechoutse VV, Oxford Hemiksem,
Olympic Pirates Deurne-BG, KSK Oelegem, KSC Maccabi,
KSK Donk, KFC Kontich B, KFC Schoten,
Putte SK, Zandvliet Sport, KFC Ranst B, KVK Mariaburg, FC Merksem,
KVV Ternesse B, SK Wilrijk-JAS B,
Alberta Schilde, KFC Berendrecht, Tubantia Borgerhout, VC Mortsel OG A, SV Noorse,
's Gravenwezel-Schilde B,
Brothers United, SK Wilrijk-JAS A, Racing Emblem, Borsbeek Sport,
VC Wijnegem, Kessel United, VC Mortsel OG B en FC Antwerpen Noord.
Voor het wedstrijdschema, klik naar de aparte pagina
groep 4.
SK Rita Berlaar, KV Hooikt, KFC Putte A *, Leest United, VC Rijmenam, Heffen SK, VK Heindonk,
Zennester Hombeek,
SV Aartselaar A, KSK Reet, RB Elzestraat, Suraye United Mechelen,
SK Sint Amands, KSK Wavria B, SK Peulis, VVH Lippelo,
KFC Muizen, KSK Rumst, KFC Lint,
KFCV Wintam, Puursica, FC Blaasveld, KVS Branst, Schelle Sport,
BO Beerzel, KSC Mechelen,
SV Aartselaar B, KFC Putte B, KFC Katelijne A, SV Grasheide, KVK Hingene, Nielse SV,
KFC Katelijne B en KSK Wavria A.
Voor het wedstrijdschema, klik naar de aparte pagina
groep 5.
FC Punt-Larum, KFC Ramsel, SAV Sint Dimpna B, KSK Zandhoven, KVC Booischot, Ezaart Sport,
SKS Herentals, KFC Heultje,
KFCV Alberta Geel, Excelsior Bouwel *, KFCM Hallaar, KFC Grobbendonk,
KVV Blauwvoet Oevel, KFC Mol, KFC Pulderbos, Linda Olen,
Immer Voort, KFC Tongerlo,
KFC Oosterzonen B, KVV Rauw Sport *, KVV Noordstar, Olen United, KFC Zammel, Excelsior Vorst,
VC Poederlee, Blauberg Sport, KFC Herenthout, Rosselaar Hulsen, FC Netezonen, VV Laakdal,
KFC Pulle en SC Wiekevorst
Voor het wedstrijdschema, klik naar de aparte pagina
groep 6.
Voor het archief van vorig seizoen in de BVA 2017-2018, klik hier.
- De "Beker van Antwerpen" wordt elke zomer georganiseerd door de provinciale voetbalbond.
-
Alle eerste ploegen van de clubs uit de lagere afdelingen die door hun provinciaal comité worden aangeduid, worden ambtshalve ingeschreven. Voor de B-ploegen is dat niet verplicht.
- Indien het totaal aantal ploegen in derde provinciale en vierde provinciale oneven is, behoudt het Provinciaal Comité zich het recht voor de ploeg met het hoogste stamnummer
(de laatst bij de KBVB aangesloten club) uit te sluiten van deelname, teneinde de planning te kunnen handhaven.
- Bij de
Heren zijn er zes groepen. De clubs spelen elk vier bekerwedstrijden. De datums: de zaterdagen 4, 11, 18 en 25 augustus 2018.
- De rangschikking wordt in deze volgorde opgemaakt:
a) behaalde punten - b) gewonnen wedstrijden - c) doelsaldo - d) meest gescoorde doelpunten - e) meeste doelpunten gescoord op verplaatsing - f) minste rechtstreekse rode kaarten - g) minste gele kaarten -
h) bij volledige gelijkheid van a) tot g) : loting door het Provinciaal Comité.
- De
eerste 4 gerangschikte ploegen van de groepen 1 en 2, en
de eerste 2 gerangschikte ploegen van de groepen 3 tot en met 6, kwalificeren zich voor de achtste finales,
geprogrammeerd op 1 november 2018.
- De 16 ploegen die zich plaatsen voor de 8e finale spelen daarin tegen elkaar volgens een vastgelegd schema, op basis van de eindklassementen in de groepsfase van de BVA.
Dat schema ziet u verder op deze pagina.
- De geplaatste ploegen uit 3e en 4e provinciale krijgen in de 8e finales het thuisvoordeel.
- Ook de schema's van de kwartfinales (zondag 24 maart 2019) en de halve finales zijn vooraf bepaald. Zie verder hieronder voor die schema's.
- Vanaf de 8e finales worden er bij een gelijke stand na 90 minuten meteen beslissende strafschoppen genomen.
* Belangrijk !
1. Indien een wedstrijd
niet kan aangevat worden, vanwege slechte weersomstandigheden of de slechte toestand van het veld, wordt er getost.
De winnaar van
de toss wint de wedstrijd met 3 - 0 of 0 - 3, en de 3 punten worden toegekend aan de winnende club.
2. Indien een wedstrijd
tijdens de eerste speelhelft wordt stilgelegd, ingevolge slechte weersomstandigheden of de slechte toestand van het veld, wordt er getost.
De winnaar van
de toss wint de wedstrijd met 3 - 0 of 0 - 3, en de 3 punten worden toegekend aan de winnende club.
3. Bij wedstrijden die
tijdens de tweede speelhelft worden stopgezet ingevolge slechte weersomstandigheden of de slechte toestand van het veld, blijft de uitslag die op het moment van de stopzetting was bereikt, behouden.
4. De wedstrijden die uitgesteld worden vanaf de 8e finales, worden door het Provinciaal Comité op een nieuwe datum vastgesteld.
5. Een van tevoren gegeven forfait levert ook een 0 - 3 of 3 - 0 nederlaag op. Indien de bezoekende club forfait geeft is deze daarenboven een vergoeding verschuldigd aan de bezochte club
van 150 euro (artikel 14 van het BVA-reglement).
Lees ook het officiële
BVA-reglement heren 2018-2019 (pdf).