WK 2018
Update: 04/12/2017 om 09:03u
Deze website is gemaakt voor moderne browsers. Uw browser wordt helaas niet meer ondersteund. Gelieve een nieuwere versie van Internet Explorer, of de gratis browser Google Chrome te installeren.
Onze excuses voor het ongemak.

Voor technische vragen kunt de webmaster via e-mail contacteren.

Word ook Sponsor-Donateur van Voetbalexpress.
Onbeperkte vermelding van uw product of firma
voor een ťťnmalig bedrag (125 Ä - optie "Single").
Opties "Double" en "Triple" mogelijk.
Info via info@voetbalexpress.be
VOETBALEXPRESS MOBILE IS VERNIEUWD!
Bezoek www.voetbalexpress.be nu ook mobiel,
en volg alles op de voet via uw
Smartphone, iPhone, Tablet & iPad
Laatste update: 04/12/2017 om 09:03u
Nationaal  /  Rode Duivels  /  WK 2018
WK 2018 IN RUSLAND
Van donderdag 14 juni tot zondag 15 juli 2018

Logo WK 2018 Het WK 2018 is het 21e officiŽle FIFA (c) Wereldkampioenschap.

Het is de eerste keer dat het WK wordt gespeeld in Rusland. Aan dit tornooi
doen 32 landen mee uit zes continenten. Zij spelen in acht poules van vier.

Deze acht landen wonnen het WK voetbal in het verleden:
BraziliŽ in 1958, 1962, 1970, 1994 en 2002. ItaliŽ in 1934, 1938, 1982 en 2006. West-Duitsland in 1954, 1974, 1990 en 2014. Uruguay in 1930 en 1950. ArgentiniŽ in 1978 en 1986. Engeland in 1966. Frankrijk in 1998 en Spanje in 2010.

** De openingswedstrijd van het WK 2018 wordt gespeeld op donderdag 14 juni om 17 uur.

* De beginuren van het WK 2018, in het schema verderop deze pagina, zijn in lokale Belgische tijd.
* Behalve de links bij de groepsindeling ziet u helemaal onderaan deze pagina ook nog een schema waarin u snel naar de groepen kan klikken.

* Helemaal onderaan staat nog een kaart van Rusland met alle locaties, inclusief de drie steden waar de Rode Duivels hun wedstrijden van de voorronde zullen spelen. Klik hier.
DE GROEPSINDELING

Dit zijn de groepen (klik op de links om naar de aparte Groepspagina's te gaan):
* Groep A: Rusland, Saoudi-ArabiŽ, Egypte en Urugay.
* Groep B: Portugal, Spanje, Marokko en Iran.
* Groep C: Frankrijk, AustraliŽ, Peru en Denemarken.
* Groep D: ArgentiniŽ, IJsland, KroatiŽ en Nigeria.
* Groep E: BraziliŽ, Zwitserland, Costa Rica en ServiŽ.
* Groep F: Duitsland, Mexico, Zweden en Zuid-Korea.
* Groep G: BelgiŽ, Panama, TunesiŽ en Engeland.
* Groep H: Polen, Senegal, Colombia en Japan.

Op onze website heeft elke groep zijn eigen pagina. Daar staat ook telkens het wedstrijdschema op, net als de uitslagen, het klassement en de kalender per ploeg.

!! Alle wedstrijdschema's, uitslagen en klassementen van de voorrondes ziet u ook via onze mobiele website www.voetbalexpress.be

WEDSTRIJDSCHEMA WK 2018 - ALLE GROEPEN
CHRONOLOGISCH - BELGISCHE TIJD

Groep Dag Uur Wedstrijd Uitslag Schema
A Do. 14 juni 17:00u Rusland - Saoudi-ArabiŽ - groep A
               
A Vr. 15 juni 14:00u Egypte - Uruguay - groep A
B Vr. 15 juni 17:00u Marokko - Iran - groep B
B Vr. 15 juni 20:00u Portugal - Spanje - groep B
               
C Zat. 16 juni 12:00u Frankrijk - AustraliŽ - groep C
D Zat. 16 juni 15:00u ArgentiniŽ - IJsland - groep D
C Zat. 16 juni 18:00u Peru - Denemarken - groep C
D Zat. 16 juni 21:00u KroatiŽ - Nigeria - groep D
               
E Zon. 17 juni 14:00u Costa Rica - ServiŽ - groep E
F Zon. 17 juni 17:00u Duitsland - Mexico - groep F
E Zon. 17 juni 20:00u BraziliŽ - Zwitserland - groep E
               
F Ma. 18 juni 14:00u Zweden - Zuid-Korea - groep F
G Ma. 18 juni 17:00u BelgiŽ - Panama - groep G
G Ma. 18 juni 20:00u TunesiŽ - Engeland - groep G
               
H Di. 19 juni 14:00u Polen - Senegal - groep H
H Di. 19 juni 17:00u Colombia - Japan - groep H
A Di. 19 juni 20:00u Rusland - Egypte - groep A
               
B Wo. 20 juni 14:00u Portugal - Marokko - groep B
A Wo. 20 juni 17:00u Uruguay - Saoudi-ArabiŽ - groep A
B Wo. 20 juni 20:00u Iran - Spanje - groep B
               
C Do. 21 juni 14:00u Frankrijk - Peru - groep C
C Do. 21 juni 17:00u Denemarken - AustraliŽ - groep C
D Do. 21 juni 20:00u ArgentiniŽ - KroatiŽ - groep D
               
E Vr. 22 juni 14:00u BraziliŽ - Costa Rica - groep E
D Vr. 22 juni 17:00u Nigeria - IJsland - groep D
E Vr. 22 juni 20:00u ServiŽ - Zwitserland - groep E
               
G Zat. 23 juni 14:00u BelgiŽ - TunesiŽ - groep G
F Zat. 23 juni 17:00u Duitsland - Zweden - groep F
F Zat. 23 juni 20:00u Zuid-Korea - Mexico - groep F
               
G Zon. 24 juni 14:00u Engeland - Panama - groep G
H Zon. 24 juni 17:00u Japan - Senegal - groep H
H Zon. 24 juni 20:00u Polen - Colombia - groep H
               
A Ma. 25 juni 16:00u Uruguay - Rusland - groep A
A Ma. 25 juni 16:00u Saoudi-ArabiŽ - Egypte - groep A
B Ma. 25 juni 20:00u Iran - Portugal - groep B
B Ma. 25 juni 20:00u Spanje - Marokko - groep B
               
C Di. 26 juni 16:00u Denemarken - Frankrijk - groep C
C Di. 26 juni 16:00u AustraliŽ - Peru - groep C
D Di. 26 juni 20:00u Nigeria - ArgentiniŽ - groep D
D Di. 26 juni 20:00u IJsland - KroatiŽ - groep D
               
F Wo. 27 juni 16:00u Zuid-Korea - Duitsland - groep F
F Wo. 27 juni 16:00u Mexico - Zweden - groep F
E Wo. 27 juni 20:00u ServiŽ - BraziliŽ - groep E
E Wo. 27 juni 20:00u Zwitserland - Costa Rica - groep E
               
H Do. 28 juni 16:00u Japan - Polen - groep H
H Do. 28 juni 16:00u Senegal - Colombia - groep H
G Do. 28 juni 20:00u Engeland - BelgiŽ - groep G
G Do. 28 juni 20:00u Panama - TunesiŽ - groep G

* Klik op de groep A tot en met H, in de rechtse kolom, voor het wedstrijdschema en de klassementen op de aparte pagina "WK 2018 - Uitslagen en klassementen per groep".

ACHTSTE FINALES - CHRONOLOGISCH - BELGISCHE TIJD

Nr. Dag Uur Wedstrijd Uitslag Verl./Pen.
1 Zat. 30 juni 16:00u Winnaar Groep C - 2e Groep D - -
2 Zat. 30 juni 20:00u Winnaar Groep A - 2e Groep B - -
               
3 Zon. 1 juli 16:00u Winnaar Groep B - 2e Groep A - -
4 Zon. 1 juli 20:00u Winnaar Groep D - 2e Groep C - -
               
5 Ma. 2 juli 16:00u Winnaar Groep E - 2e Groep F - -
6 Ma. 2 juli 20:00u Winnaar Groep G - 2e Groep H - -
               
7 Di. 3 juli 16:00u Winnaar Groep F - 2e Groep E - -
8 Di. 3 juli 20:00u Winnaar Groep H - 2e Groep G - -


KWARTFINALES - CHRONOLOGISCH - BELGISCHE TIJD

Nr. Dag Uur Wedstrijd Uitslag Verl./Pen.
9 Vr. 6 juli 16:00u Winnaar 1 - Winnaar 2 - -
10 Vr. 6 juli 20:00u Winnaar 5 - Winnaar 6 - -
               
11 Zat. 7 juli 16:00u Winnaar 7 - Winnaar 8 - -
12 Zat. 7 juli 20:00u Winnaar 3 - Winnaar 4 - -
               
HALVE FINALES - BELGISCHE TIJD

Nr. Dag Uur Wedstrijd Uitslag Verl./Pen.
13 Di. 10 juli 20:00u Winnaar 9 - Winnaar 10 - -
14 Wo. 11 juli 20:00u Winnaar 11 - Winnaar 12 - -


WEDSTRIJD 3e EN 4e PLAATS - BELGISCHE TIJD

Dag Datum Uur Wedstrijd Uitslag Verl./Pen.
Zaterdag 14 juli 16:00u Verliezer 13 - Verliezer 14 - -


DE FINALE - BELGISCHE TIJD

Dag Datum Uur Wedstrijd Uitslag Verl./Pen.
Zondag 15 juli 17:00u Winnaar 13 - Winnaar 14 - -


Hieronder ziet u een schema om snel naar de groepspagina's te klikken.

DE VOORRONDES - KWALIFICATIE WK 2018

De volledige voorronde van de kwalificatie in groep H, waarin BelgiŽ werd ingedeeld (wedstrijden, uitslagen en klassement) ziet u op de aparte pagina "Voorronde WK 2018". Klik hier.

CRITERIA GROEPSKLASSEMENT

Wanneer teams na het beŽindigen van de groepsfase met evenveel punten eindigen, wordt een aantal opeenvolgende criteria doorlopen tot een verschil wordt gevonden en men de twee (of mťťr) ploegen kan ordenen.
1. De meeste punten tegen andere ploegen met gelijk aantal punten, het onderling resultaat dus.
2. Het doelpuntensaldo tegen andere ploegen met gelijk aantal punten.
3. De meeste doelpunten gescoord tegen andere ploegen met gelijk aantal punten.
4. Het doelpuntensaldo in de groepswedstrijden.
5. De meeste doelpunten gescoord in de groepswedstrijden.
6. De Fair Play-ranglijst (1 punt voor een gele kaart. 3 punten voor twee gele kaarten in ťťn wedstrijd, dus een rode kaart. 3 punten voor een directe rode kaart en 4 punten voor een gele kaart gevolgd door een directe rode kaart).
7. De positie op de FIFA-coŽfficiŽntenranglijst.
8. Lottrekking door het organiserend comitť van de FIFA World Cup.

DE LOCATIES

Hieronder ziet u een kaart van het westelijk gedeelte van Rusland.
Er zijn in totaal elf speelsteden en twaalf stadions (twee in Moskou), waarvan u de locatie en de capaciteit hieronder kan zien. Zie ook de rode cirkels voor de geografische ligging.

Rusland 2018 - Locaties

Dit zijn de locaties waar BelgiŽ de voorrondewedstrijden speelt:
** Wedstrijd 1. BelgiŽ - Panama: maandag 18 juni om 17 uur in Sotchi.
** Wedstrijd 2. BelgiŽ - TunesiŽ: zaterdag 23 juni om 14 uur in Moskou (Spartak Stadium).
** Wedstrijd 3. Engeland - BelgiŽ: donderdag 28 juni om 20 uur in Kaliningrad.

STADIONS EN CAPACITEIT

* 1. Olympisch Stadion Loesjniki, Moskou (capaciteit: 78.000)
* 2. Sint-Petersburg (capaciteit: 67.000)
* 3. Otkrytie Arena, Moskou (capaciteit: 45.000)
* 4. Nizjni Novgorod (capaciteit: 45.000)
* 5. Kaliningrad (capaciteit: 35.000)
* 6. Ekaterinburg (capaciteit: 45.000)
* 7. Saransk (capaciteit: 45.000)
* 8. Kazan (capaciteit: 45.000)
* 9. Rostov aan de Don (capaciteit: 44.000)
* 10. Sotsji, Olympisch Stadion (capaciteit: 48.000)
* 11. Volgograd (capaciteit: 45.000 bezoekers)
* 12. Samara (capaciteit: 45.000)



Logo WK 2018
FIFA (c)