EK 2017 Vrouwen
Update: 15/11/2016 om 17:10u
Deze website is gemaakt voor moderne browsers. Uw browser wordt helaas niet meer ondersteund. Gelieve een nieuwere versie van Internet Explorer, of de gratis browser Google Chrome te installeren.
Onze excuses voor het ongemak.

Voor technische vragen kunt de webmaster via e-mail contacteren.

Het Foooble-Team heeft mÚÚr dan 25 jaar ervaring in
- het organiseren van internationale voetbaltornooien
- het begeleiden van sportreizen
- het op maat adviseren van teamleiders
   om aan het juiste tornooi deel te nemen.

Onze droom: het verbinden van mensen middels sport
www.foooble.com - info@foooble.com
VOETBALEXPRESS MOBILE IS VERNIEUWD!
Bezoek www.voetbalexpress.be nu ook mobiel,
en volg alles op de voet via uw
Smartphone, iPhone, Tablet & iPad
Deze pagina is niet beschikbaar in mobiel formaat. Klik hier om terug naar de mobiele site te gaan.
Laatste update: 15/11/2016 om 17:10u
Archief  /  Seizoen 2016-2017  /  Nationaal  /  Vrouwen Nationaal  /  EK 2017 Vrouwen
HET EUROPEES VROUWEN-LANDENKAMPIOENSCHAP 2017 IN NEDERLAND
MET "THE BELGIAN RED FLAMES"
Van zondag 16 juli tot en met zondag 6 augustus 2017

Logo Vrouwen EK 2017 Dit tornooi is het twaalfde "EK voor Vrouwen". Zie verder op deze pagina voor een kort overzicht van de geschiedenis.

* Aan het EK 2017 nemen er voor het eerst zestien landen deel.
* Zij worden verdeeld in vier groepen van vier. Dit is de indeling (klik op de naam
van de groep voor schema, uitslagen en klassement, verder op deze pagina):
- Nederland, Noorwegen, Denemarken en BelgiŰ in Groep A.
- Duitsland, Zweden, ItaliŰ en Rusland in Groep B.
- Frankrijk, Ijsland, Oostenrijk en Zwitserland in Groep C.
- Engeland, Schotland, Spanje en Portugal in Groep D.
* Het tornooi wordt gespeeld van zondag 16 juli tot en met zondag 6 augustus 2017.
* De rustdagen zijn voorzien op vrijdag 28 juli, maandag 31 juli, dinsdag en woensdag 1 en 2 augustus en vrijdag en zaterdag 4 en 5 augustus.
* Verder op deze pagina staat nog een kaart van Nederland met alle locaties, inclusief de drie steden waar de Red Flames hun wedstrijden van de voorronde zullen spelen. Klik hier.
* Onderaan deze pagina ziet u een namenlijst met speelsters (nog gÚÚn definitieve EK-selectie) die in het afgelopen jaar werden geselecteerd voor de Red Flames.

EK 2017 VROUWEN - GROEP A - SPEELDAG EN UITSLAGEN
Groep A Groep B Groep C Groep D

Speeldag 1 (16 juli 2017)
Zon. 16/07 18u00 NEDERLAND - NOORWEGEN
Zon. 16/07 20u45 DENEMARKEN - BELGI╦

  Huidig klassement Volgende speeldag

Speeldagen

01 02
03


Speeldag 1 (16 juli 2017)
NEDERLAND - NOORWEGEN
DENEMARKEN - BELGI╦


Speeldag 2 (20 juli 2017)
NEDERLAND - DENEMARKEN
NOORWEGEN - BELGI╦


Speeldag 3 (24 juli 2017)
BELGI╦ - NEDERLAND
NOORWEGEN - DENEMARKEN


Klassement na 1 speeldag

Ploegen A W V G D+ D- P Trend
1 BELGI╦ 0 0 0 0 0 0 0  
2 DENEMARKEN 0 0 0 0 0 0 0  
3 NEDERLAND 0 0 0 0 0 0 0  
4 NOORWEGEN 0 0 0 0 0 0 0  

= gewonnen = verloren = gelijk
EK 2017 VROUWEN - GROEP B - SPEELDAG EN UITSLAGEN
Groep A Groep B Groep C Groep D

Speeldag 1 (17 juli 2017)
Maa. 17/07 18u00 ITALI╦ - RUSLAND
Maa. 17/07 20u45 DUITSLAND - ZWEDEN

  Huidig klassement Volgende speeldag

Speeldagen

01 02
03


Speeldag 1 (17 juli 2017)
DUITSLAND - ZWEDEN
ITALI╦ - RUSLAND


Speeldag 2 (21 juli 2017)
DUITSLAND - ITALI╦
ZWEDEN - RUSLAND


Speeldag 3 (25 juli 2017)
RUSLAND - DUITSLAND
ZWEDEN - ITALI╦


Klassement na 1 speeldag

Ploegen A W V G D+ D- P Trend
1 DUITSLAND 0 0 0 0 0 0 0  
2 ITALI╦ 0 0 0 0 0 0 0  
3 RUSLAND 0 0 0 0 0 0 0  
4 ZWEDEN 0 0 0 0 0 0 0  

= gewonnen = verloren = gelijk
EK 2017 VROUWEN - GROEP C - SPEELDAG EN UITSLAGEN
Groep A Groep B Groep C Groep D

Speeldag 1 (18 juli 2017)
Din. 18/07 18u00 OOSTENRIJK - ZWITSERLAND
Din. 18/07 20u45 FRANKRIJK - IJSLAND

  Huidig klassement Volgende speeldag

Speeldagen

01 02
03


Speeldag 1 (18 juli 2017)
FRANKRIJK - IJSLAND
OOSTENRIJK - ZWITSERLAND


Speeldag 2 (22 juli 2017)
FRANKRIJK - OOSTENRIJK
IJSLAND - ZWITSERLAND


Speeldag 3 (26 juli 2017)
ZWITSERLAND - FRANKRIJK
IJSLAND - OOSTENRIJK


Klassement na 1 speeldag

Ploegen A W V G D+ D- P Trend
1 FRANKRIJK 0 0 0 0 0 0 0  
2 IJSLAND 0 0 0 0 0 0 0  
3 OOSTENRIJK 0 0 0 0 0 0 0  
4 ZWITSERLAND 0 0 0 0 0 0 0  

= gewonnen = verloren = gelijk
EK 2017 VROUWEN - GROEP D - SPEELDAG EN UITSLAGEN
Groep A Groep B Groep C Groep D

Speeldag 1 (19 juli 2017)
Woe. 19/07 18u00 SPANJE - PORTUGAL
Woe. 19/07 20u45 ENGELAND - SCHOTLAND

  Huidig klassement Volgende speeldag

Speeldagen

01 02
03


Speeldag 1 (19 juli 2017)
ENGELAND - SCHOTLAND
SPANJE - PORTUGAL


Speeldag 2 (23 juli 2017)
ENGELAND - SPANJE
SCHOTLAND - PORTUGAL


Speeldag 3 (27 juli 2017)
PORTUGAL - ENGELAND
SCHOTLAND - SPANJE


Klassement na 1 speeldag

Ploegen A W V G D+ D- P Trend
1 ENGELAND 0 0 0 0 0 0 0  
2 PORTUGAL 0 0 0 0 0 0 0  
3 SCHOTLAND 0 0 0 0 0 0 0  
4 SPANJE 0 0 0 0 0 0 0  

= gewonnen = verloren = gelijk
CRITERIA GROEPSKLASSEMENT

De eerste twee landen van elke groep gaan door naar de kwartfinales.
* Wanneer de landenploegen na het beŰindigen van de groepsfase met evenveel punten eindigen, wordt een aantal opeenvolgende criteria doorlopen tot een verschil wordt gevonden en men de twee ploegen kan ordenen.
1. Het doelpuntensaldo over alle groepswedstrijden.
2. De meeste doelpunten gescoord in alle groepswedstrijden.
3. De meeste punten in de groepswedstrijden tegen andere ploegen met gelijk aantal punten.
4. Het doelpuntensaldo als resultaat van de groepswedstrijden tegen andere ploegen met gelijk aantal punten.
5. De meeste doelpunten gescoord in de groepswedstrijden tegen andere ploegen met gelijk aantal punten.
6. De minste "strafpunten" gebaseerd op rode en gele kaarten in de voorronde. Rood (of 2 keer geel in ÚÚn wedstrijd) = 3 strafpunten, geel = 1 strafpunt.
7. De hoogste positie op de UEFA-ranking.

EK 2017 - KWARTFINALES
* = Naar de halve finales
Nr. Dag Uur Wedstrijd Uitslag Verl./Pen.
1 Zat. 29 juli n.n.g. 1e GROEP A - 2e GROEP B - -
2 Zat. 29 juli n.n.g. 1e GROEP B - 2e GROEP A - -
3 Zon. 30 juli n.n.g. 1e GROEP C - 2e GROEP D - -
4 Zon. 30 juli n.n.g. 1e GROEP D - 2e GROEP C - -
        
EK 2017 - HALVE FINALES
** = Naar de finale
Nr. Dag Uur Wedstrijd Uitslag Verl./Pen.
5 Don. 3 aug n.n.g. Winnaar wedstr. 1 - Winnaar wedstr. 4 - -
        
6 Don. 3 aug n.n.g. Winnaar wedstr. 2 - Winnaar wedstr. 3 - -
        
EUROPEES VROUWEN LANDENKAMPIOENSCHAP 2017 - DE FINALE
Dag Uur Wedstrijd Uitslag Verl./Pen.
Zon. 10 juli 17:00u Winnaar wedstr. 5 - Winnaar wedstr. 6 - -
        
HET EUROPEES VROUWEN-LANDENKAMPIOENSCHAP - GESCHIEDENIS

Dit tornooi is het twaalfde "EK voor Vrouwen" uit de geschiedenis.
- Het eerste EK werd gehouden in 1984, met vier landen.
- Vanaf 1987 tot en met 1995 werd het tornooi om de twee jaar gespeeld,
telkens met vier landen.
- Vanaf 1997 wordt het Vrouwen-EK om de vier jaar gespeeld:
in 1997, 2001 en 2005 was dat met acht landen, en in 2009 en 2013 met twaalf landen.

* Aan het EK 2017 nemen er voor het eerst zestien landen deel.
* Zij worden verdeeld in vier groepen van vier.
Deze landen wonnen het EK Vrouwenvoetbal in het verleden:
Zweden in 1984 (het eerste EK), West-Duitsland in 1989, Noorwegen in 1987 en 1993, en
Duitsland in 1991, 1995, 1997, 2001, 2005, 2009 en 2013.

EK VROUWEN 2017 NEDERLAND - DE LOCATIES - LANDKAART

Dit zijn de datums, uren en locaties waar BelgiŰ de voorrondewedstrijden speelt.
1. Wedstrijd 1. Denemarken - BelgiŰ : zondag 16 juli om 20u45 in Doetinchem.
2. Wedstrijd 2. Noorwegen - BelgiŰ : donderdag 20 juli om 18 uur in Breda.
3. Wedstrijd 3. BelgiŰ - Nederland : maandag 24 juli om 20u45 in Tilburg.

Nederland EK 2017 - Locaties

STADIONS EN CAPACITEIT

* Breda: Rat Verlegh Stadion (19.000 plaatsen)
* Deventer: De Adelaarshorst (10.400 plaatsen)
* Doetinchem: De Vijverberg (12.600 plaatsen)
* Enschede: Grolsch Veste (30.200 plaatsen)
* Rotterdam: Spartastadion Het Kasteel (11.300 plaatsen)
* Tilburg: Willem II Stadion (14.700 plaatsen)
* Utrecht: De Galgenwaard (23.750 plaatsen)

RED FLAMES - DE BELGISCHE SELECTIE

Dit zijn de namen van de vrouwen die in de afgelopen tijd werden geselecteerd voor de kern van de "Red Flames". Dit is dus (nog) gÚÚn selectie voor het EK 2017.

* Doelvrouwen : Diede Lemey (RSC Anderlecht), Justien Odeurs (USV Jena, Duitsland), Sofie Van Houtven (Genk Ladies) en Nicky Evrard (AA Gent).

* Verdediging : Imke Courtois (Standard Luik), Maud Coutereels (Lille OSC, Frankrijk), Laura Deloose (RSC Anderlecht), Laura De Neve (RSC Anderlecht), Heleen Jaques (RSC Anderlecht), Amber Maximus (AA Gent), Charlotte Tison (RSC Anderlecht), Nicky Van Den Abbeele (RSC Anderlecht), Lorca Vandeputte (Kristianstads, Zweden) en Aline Zeler (Standard Luik).

* Middenveld : Julie Biesmans (Standard Luik), Lien Mermans (Genk Ladies), Kassandra Ndoutou Missipo (AA Gent), Lenie Onzia (FC Twente, Nederland), Jassina Blom (SC Heerenveen, Nederland), Alexandra Soree (University of Central Florida, USA) en Elien Van Wynendaele (AA Gent).

* Aanval : Janice Cayman (Western New York Flash, USA), Jana Coryn (Lille OSC, Frankrijk), Davina Philtjens (Ajax, Nederland), Tine De Caigny (Valerenga Fotball, Noorwegen), Tine Schryvers (Valerenga Fotball, Noorwegen), Elke Van Gorp (AA Gent), Anaelle Wiard (RSC Anderlecht), Tessa Wullaert (VFL Wolfsburg, Duitsland), Davinia Vanmechelen (Standard de LiŔge) en Sara Yuceil (Olympique Marseille, Frankrijk).

Het copyright van alle gepubliceerde gegevens op deze pagina's is exclusief in handen van
de UEFA (c), de Koninklijke Nederlandse Voetbalbond KNVB (c) en de Koninklijke Belgische Voetbalbond KBVB (c).