Archief Seizoen 2016-2017 Nationaal Rode Duivels EK 2016
Laatste update: 14/10/2021 om 22:37u
Dit EK is het eerste waaraan 24 landen zullen deelnemen. Voorheen waren dit zestien landen.
Het tornooi vindt plaats tussen 10 juni en 10 juli 2016.
Het is het vijftiende Europees Landenkampioenschap in de geschiedenis.
Voor alle gegevens van de kwalificatie-voorronde, klik
hier.
Het Europees Kampioenschap voor landenteams werd voor de eerste keer georganiseerd in 1960, in Frankrijk. Winnaar werd de Sovjet-Unie, voor Joegoslavië en Tsjechoslovakije.
Deze negen landen wonnen het EK voetbal in het verleden:
West-Duitsland 3x: in 1972, 1980 en 1996.
Spanje 3x: in 1964, 2008 en 2012.
Frankrijk 2x: in 1984 en 2000.
Sovjet-Unie in 1960.
Italië in 1968.
Nederland in 1988.
Tsjechoslovakije in 1976.
Denemarken in 1992 en
Griekenland in 2004.
* Behalve de links bij de groepsindeling ziet u helemaal onderaan deze pagina ook nog een
schema waarin u snel naar de groepen kan klikken.
* Helemaal onderaan staat nog een kaart van Frankrijk met alle locaties, inclusief de drie steden waar de Rode Duivels hun wedstrijden van de voorronde zullen spelen.
Klik
hier.
Dit zijn de zes groepen. Klik op de links om naar de aparte groepspagina's te gaan.
*
Groep A : FRANKRIJK, ROEMENIË, ALBANIË EN ZWITSERLAND.
*
Groep B : ENGELAND, RUSLAND, WALES EN SLOWAKIJE.
*
Groep C : DUITSLAND, OEKRAÏNE, POLEN EN NOORD-IERLAND.
*
Groep D : SPANJE, TSJECHIË, TURKIJE EN KROATIË.
*
Groep E :
BELGIE, ITALIE, IERLAND EN ZWEDEN.
*
Groep F : PORTUGAL, IJSLAND, OOSTENRIJK EN HONGARIJE.
Elke groep heeft zijn eigen pagina. Daar staat ook telkens het wedstrijdschema op, net als de uitslagen, het klassement en de kalender per ploeg.
!! Alle wedstrijdschema's, uitslagen en klassementen van de voorrondes ziet u ook via onze mobiele website m.voetbalexpress.be
A |
Vrij. 10 juni |
21:00u |
FRANKRIJK |
- |
ROEMENIË |
2 - 1 |
groep A |
| | | | | | | |
A |
Zat. 11 juni |
15:00u |
ALBANIE |
- |
ZWITSERLAND |
0 - 1 |
groep A |
B |
Zat. 11 juni |
18:00u |
WALES |
- |
SLOWAKIJE |
2 - 1 |
groep B |
B |
Zat. 11 juni |
21:00u |
ENGELAND |
- |
RUSLAND |
1 - 1 |
groep B |
| | | | | | | |
D |
Zon. 12 juni |
15:00u |
TURKIJE |
- |
KROATIE |
0 - 1 |
groep D |
C |
Zon. 12 juni |
18:00u |
POLEN |
- |
NOORD-IERLAND |
1 - 0 |
groep C |
C |
Zon. 12 juni |
21:00u |
DUITSLAND |
- |
OEKRAINE |
2 - 0 |
groep C |
| | | | | | | |
D |
Maa. 13 juni |
15:00u |
SPANJE |
- |
TSJECHIE |
1 - 0 |
groep D |
E |
Maa. 13 juni |
18:00u |
IERLAND |
- |
ZWEDEN |
1 - 1 |
groep E |
E |
Maa. 13 juni |
21:00u |
BELGIE |
- |
ITALIE |
0 - 2 |
groep E |
| | | | | | | |
F |
Din. 14 juni |
18:00u |
OOSTENRIJK |
- |
HONGARIJE |
0 - 2 |
groep F |
F |
Din. 14 juni |
21:00u |
PORTUGAL |
- |
IJSLAND |
1 - 1 |
groep F |
| | | | | | | |
B |
Woe. 15 juni |
15:00u |
RUSLAND |
- |
SLOWAKIJE |
1 - 2 |
groep B |
A |
Woe. 15 juni |
18:00u |
ROEMENIË |
- |
ZWITSERLAND |
1 - 1 |
groep A |
A |
Woe. 15 juni |
21:00u |
FRANKRIJK |
- |
ALBANIE |
2 - 0 |
groep A |
| | | | | | | |
B |
Don. 16 juni |
15:00u |
ENGELAND |
- |
WALES |
2 - 1 |
groep B |
C |
Don. 16 juni |
18:00u |
OEKRAINE |
- |
NOORD-IERLAND |
0 - 2 |
groep C |
C |
Don. 16 juni |
21:00u |
DUITSLAND |
- |
POLEN |
0 - 0 |
groep C |
| | | | | | | |
E |
Vrij. 17 juni |
15:00u |
ITALIE |
- |
ZWEDEN |
1 - 0 |
groep E |
D |
Vrij. 17 juni |
18:00u |
TSJECHIE |
- |
KROATIE |
2 - 2 |
groep D |
D |
Vrij. 17 juni |
21:00u |
SPANJE |
- |
TURKIJE |
3 - 0 |
groep D |
| | | | | | | |
E |
Zat. 18 juni |
15:00u |
BELGIE |
- |
IERLAND |
3 - 0 |
groep E |
F |
Zat. 18 juni |
18:00u |
IJSLAND |
- |
HONGARIJE |
1 - 1 |
groep F |
F |
Zat. 18 juni |
21:00u |
PORTUGAL |
- |
OOSTENRIJK |
0 - 0 |
groep F |
| | | | | | | |
A |
Zon. 19 juni |
21:00u |
ROEMENIË |
- |
ALBANIE |
0 - 1 |
groep A |
A |
Zon. 19 juni |
21:00u |
ZWITSERLAND |
- |
FRANKRIJK |
0 - 0 |
groep A |
| | | | | | | |
B |
Maa. 20 juni |
21:00u |
SLOWAKIJE |
- |
ENGELAND |
0 - 0 |
groep B |
B |
Maa. 20 juni |
21:00u |
RUSLAND |
- |
WALES |
0 - 3 |
groep B |
| | | | | | | |
C |
Din. 21 juni |
18:00u |
OEKRAINE |
- |
POLEN |
0 - 1 |
groep C |
C |
Din. 21 juni |
18:00u |
NOORD-IERLAND |
- |
DUITSLAND |
0 - 1 |
groep C |
D |
Din. 21 juni |
21:00u |
TSJECHIE |
- |
TURKIJE |
0 - 2 |
groep D |
D |
Din. 21 juni |
21:00u |
KROATIE |
- |
SPANJE |
2 - 1 |
groep D |
| | | | | | | |
F |
Woe. 22 juni |
18:00u |
IJSLAND |
- |
OOSTENRIJK |
2 - 1 |
groep F |
F |
Woe. 22 juni |
18:00u |
HONGARIJE |
- |
PORTUGAL |
3 - 3 |
groep F |
E |
Woe. 22 juni |
21:00u |
ITALIE |
- |
IERLAND |
0 - 1 |
groep E |
E |
Woe. 22 juni |
21:00u |
ZWEDEN |
- |
BELGIE |
0 - 1 |
groep E |
| | | | | | | |
* Klik op de groep A tot en met F, in de rechtse kolom, voor het wedstrijdschema en de klassementen op de aparte pagina "EK 2016 - Uitslagen en klassementen.
** Donderdag 23 en vrijdag 24 juni zijn rustdagen.
Wanneer de landenploegen na het beëindigen van de groepsfase met evenveel punten eindigen, wordt een aantal opeenvolgende criteria doorlopen tot een verschil wordt gevonden en men de twee ploegen kan ordenen.
1. Het doelpuntensaldo over alle groepswedstrijden.
2. De meeste doelpunten gescoord in alle groepswedstrijden.
3. De meeste punten in de groepswedstrijden tegen andere ploegen met gelijk aantal punten.
4. Het doelpuntensaldo als resultaat van de groepswedstrijden tegen andere ploegen met gelijk aantal punten.
5. De meeste doelpunten gescoord in de groepswedstrijden tegen andere ploegen met gelijk aantal punten.
6. Lottrekking door het organiserend comité van de UEFA.
1 |
Zat. 25 juni |
15:00u |
ZWITSERLAND |
- |
POLEN * |
1 - 1 |
P. 4 - 5 |
2 |
Zat. 25 juni |
18:00u |
WALES * |
- |
NOORD-IERLAND |
1 - 0 |
- |
3 |
Zat. 25 juni |
21:00u |
KROATIË |
- |
PORTUGAL * |
0 - 1 |
- |
| | | | | | | |
4 |
Zon. 26 juni |
15:00u |
FRANKRIJK * |
- |
IERLAND |
2 - 1 |
- |
5 |
Zon. 26 juni |
18:00u |
DUITSLAND |
- |
SLOWAKIJE |
3 - 0 |
- |
6 |
Zon. 26 juni |
21:00u |
HONGARIJE |
- |
BELGIË * |
0 - 4 |
- |
| | | | | | | |
7 |
Maa. 27 juni |
18:00u |
ITALIE * |
- |
SPANJE |
2 - 0 |
- |
8 |
Maa. 27 juni |
21:00u |
ENGELAND |
- |
IJSLAND * |
1 - 2 |
- |
9 |
Don. 30 juni |
21:00u |
POLEN |
- |
PORTUGAL ** |
1 - 1 |
P. 3 - 5 |
| | | | | | | |
10 |
Vrij. 1 juli |
21:00u |
WALES ** |
- |
BELGIË |
3 - 1 |
- |
| | | | | | | |
11 |
Zat. 2 juli |
21:00u |
DUITSLAND ** |
- |
ITALIË |
1 - 1 |
P. 6 - 5 |
| | | | | | | |
12 |
Zon. 3 juli |
21:00u |
FRANKRIJK ** |
- |
IJSLAND |
5 - 2 |
- |
13 |
Woe. 6 juli |
21:00u |
PORTUGAL *** |
- |
WALES |
2 - 0 |
- |
| | | | | | | |
14 |
Don. 7 juli |
21:00u |
DUITSLAND |
- |
FRANKRIJK *** |
0 - 2 |
- |
Zon. 10 juli |
21:00u |
PORTUGAL **** |
- |
FRANKRIJK |
0 - 0 |
V. 1 - 0 |
****
Portugal is de winnaar van het Europees Kampioenschap 2016
Hieronder ziet u een schema om snel naar de verschillende groepspagina's te klikken. Groep E met België staat in bold.
Groep A |
Groep B |
Groep C |
Groep D |
Groep E |
Groep F |
De rode dots zijn de locaties waar België de voorrondewedstrijden speelt.
1. Wedstrijd 1.
België - Italië : Maandag 13 juni om 21 uur in Lyon.
2. Wedstrijd 2.
België - Ierland : Zaterdag 18 juni om 15 uur in Bordeaux.
3. Wedstrijd 3. Zweden -
België : Woensdag 22 juni om 21 uur in Nice.
* Saint Denis (Parijs): Stade de France (80.000 plaatsen)
* Saint-Etienne: Stade Geoffroy-Guichard (41.500 plaatsen)
* Marseille: Stade Vélodrome (67.000 plaatsen)
* Toulouse: Stade Municipal (33.000 plaatsen)
* Bordeaux: Stade Bordeaux Atlantique (42.000 plaatsen)
* Lille: Stade Pierre-Mauroy (50.000 plaatsen)
* Nice: Allianz Riviera (35.000 plaatsen)
* Lyon: Stade des Lumières (58.000 plaatsen)
* Lens: Stade Bollaert-Delelis (35.000 plaatsen)
* Parijs: Parc des Princes (48.000 plaatsen)
- In elk van de zes groepen wordt er gekeken naar het land dat derde eindigt in de voorronde.
- De vier landen met het beste resultaat gaan door naar de 8e finales.
- Dat gebeurt volgens deze criteria: behaalde punten-doelpuntensaldo-aantal gescoorde goals
(daarna eventueel volgens gele en rode kaarten, en tot slot de positie in de UEFA-ranking).
* Dit is het resultaat en het klassement
van de derde geklasseerde landen, na de drie gespeelde wedstrijden van de voorrondes.
1. SLOWAKIJE | B | 4 | 0 | 3 |
2. IERLAND | E | 4 | -2 | 2 |
3. PORTUGAL | F | 3 | 0 | 4 |
4. N-IERLAND | C | 3 | 0 | 2 |
5. TURKIJE | D | 3 | -2 | 2 |
6. ALBANIË | A | 3 | -2 | 1 |
Die vier "beste derdes" zijn
Slowakije, Ierland, Portugal en Noord-Ierland.
De "bepalende combinatie" van hun groepen is dus
B E F C.
Zij worden in de 8e finales gekoppeld aan de winnaars van de groepen A, B, C en D, volgens het vooraf (volgens lottrekking) bepaalde schema hieronder (copyright UEFA).
In de linkse kolom ziet u
de 15 mogelijke combinaties van de vier groepen waaruit de vier beste derdes komen. In de andere kolommen staat telkens
de derde uit de groepen waartegen
de winnaars van
de groepen A,B,C en D in de achtste finales uitkomen.
A B C D | 3e Groep C | 3e Groep D | 3e Groep A | 3e Groep B |
A B C E | 3e Groep C | 3e Groep A | 3e Groep B | 3e Groep E |
A B C F | 3e Groep C | 3e Groep A | 3e Groep B | 3e Groep F |
A B D E | 3e Groep D | 3e Groep A | 3e Groep B | 3e Groep E |
A B D F | 3e Groep D | 3e Groep A | 3e Groep B | 3e Groep F |
A B E F | 3e Groep E | 3e Groep A | 3e Groep B | 3e Groep F |
A C D E | 3e Groep C | 3e Groep D | 3e Groep A | 3e Groep E |
A C D F | 3e Groep C | 3e Groep D | 3e Groep A | 3e Groep F |
A C E F | 3e Groep C | 3e Groep A | 3e Groep F | 3e Groep E |
A D E F | 3e Groep D | 3e Groep A | 3e Groep F | 3e Groep E |
B C D E | 3e Groep C | 3e Groep D | 3e Groep B | 3e Groep E |
B C D F | 3e Groep C | 3e Groep D | 3e Groep B | 3e Groep F |
B C E F | 3e Groep E | 3e Groep C | 3e Groep B | 3e Groep F |
B D E F | 3e Groep E | 3e Groep D | 3e Groep B | 3e Groep F |
C D E F | 3e Groep C | 3e Groep D | 3e Groep F | 3e Groep E |
De combinatie van de vier groepen waarin de vier beste derdes speelden staat
in bold, en de achtste finales zijn dus gekend.
Zie het schema van de
8e Finales op de pagina "EK 2016".
Het copyright van alle gepubliceerde gegevens op deze pagina's is exclusief in handen
van de FIFA (c), de UEFA (c) en de Koninklijke Belgische Voetbalbond KBVB (c).